OP. DR. MUSTAFA ALİ YANIK

İzmir’de üniversite öncesi eğitimini başarı ile tamamlayan Op. Dr. Mustafa Ali Yanık, 1993 yılındaki üniversite sınavında derece alarak, Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne girmiştir.

İstanbul'da eğitimi devam ederken, 1997 yazında Çek Cumhuriyeti’nde burslu olarak staj görmüştür.

2003 yılında, üniversiteyi bitirir bitirmez uzmanlık sınavını kazanmış, mezun olduğu okul olan Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde eğitimine devam etmiştir. Uzmanlığını da ''Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi'' bölümünde tamamlamıştır. 2009 yılında, Washington Üniversitesi St. Luis Misuri’de, yüz estetiği ile ilgili 2 ay süren fellow’luğunu yapmıştır.

Asistanlığının ilk yıllarında ilk bilimsel makalelerini yazmaya başlamıştır. ‘’Fasiyal Plastik Cerrahi’’ ile ilgili yazıları, yerli ve yabancı dergilerde yayınlanmıştır. ‘’Fasiyal Plastik Cerrahi’’ ile ilgili birçok bilimsel etkinliğe ve seminere katılmaya devam etmektedir. 

Mustafa Ali Yanık Şikayet konularında da bir hastalarına destek olmaktadır. Burun ameliyatı olan ve şikayetleri olan hastaların hikayelerini dinleyerek Mustafa Ali Yanık Şikayet konularına çözüm üretmektedir.

Mustafa Ali Yanık Şikayet ile gelen hastalarının daha önce olduğu burun amelitatlarında geniş çaplı bir araştırma yaparak sonuca ulaşmayı hedeflemektedir.

Yurtiçi/yurtdışı dergilerde yer alan ve kongrelerde sunulan 40 kadar yayını bulunmaktadır. Ulusal gazetelerde bilimsel makale ve haberleri çıkmaya devam etmektedir.

''Estetik Burun Cerrahisi'' ile ilgili güncel bilimsel gelişmeleri takip etmekte ve uygulamaktadır. Aynı zamanda Türk Tabipler Birliği ve Fasiyal Plastik Cerrahi Derneği üyesidir.